Home Radiosynowektomia

Terapia izotopowa Warszawa

Radiosynowektomia

Radioizotopowa synowektomia to zabieg polegający na zniszczeniu zapalnie zmienionej błony maziowej za pomocą promieniowania beta emitowanego przez radioizotop. W zależności od rodzaju stawu, którego problem dotyczy stosuje się inny izotop. W naszej pracowni leczeniu podlegają:

Kwalifikacja do RSO

Przed każdym zabiegiem leczniczym wykonywanym z podaniem izotopu promieniotwórczego przeprowadzana jest wizyta kwalifikacyjna.
Celem wizyty jest określenie rozległości procesu zapalnego w obrębie leczonego stawu. Kwalifikacja do leczenia izotopowego przeprowadzana jest przez lekarza specjalistę medycyny nuklearnej. W Nukleomedzie wykonywane jest badanie obrazowe dokumentujące zmiany chorobowe – trójfazowa scyntygrafia kości i/lub badanie ultrasonograficzne stawu (usg). W oparciu o wywiad, badanie fizykalne i wyniki   badań obrazowych lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu, wyjaśnia przebieg procedury, ustala rodzaj izotopu i dobiera optymalną dawkę radiofarmaceutyku, indywidualnie dla każdego pacjenta. Zakwalifikowany do leczenia pacjent ma wyznaczony termin leczenia (pacjentów leczonych w ramach NFZ obowiązuje kolejka, zgodnie z kontraktowaniem usług medycznych).

Jak zapisać się na kwalifikację?
Osobiście, mailowo lub telefonicznie. Należy posiadać wystawione skierowanie.

Przygotowanie do kwalifikacji i leczenia:

Przebieg leczenia:

Zalecenia po leczeniu:

Zobacz leczenie na filmie: